Elenhaar rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Elenhaar asztali szerepjátékkal kapcsolatos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Megbeszélés

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 7
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzer. 15 Feb. 2012 - 17:33

Üdvözlök mindenkit!

Annak jegyében indítottam ezt a témát, hogy kipróbálhassuk ezt a forumozós szerepjátékos dolgot.

Arra kérnék mindenkit, hogy írja le, hogy milyen szerepjátékkal szeretne játszani ezen forma keretei között.

Az egyszerűség végett felsorolok pár játékot:

- MAGUS
- Elenhaar rpg
- Warhammer Fantasy (nem Mrci stílusban Smile )
- Fallout universe (módosított rendszerrel, esetleg cp2020 adaptálással)
- Star Wars (csillagok háborúja) módosított szabályrendszerrel persze
- Vampire (alap)
- Vampire Middle Ages
- Kult szerepjáték (adok linket az alapkönyvhöz ha érdekel)
- All Flesh Must Be Eaten (zombie surviver... Smile )

Egyenlőre ennyi jut az eszembe. Mindenkitől várnék egy 1. 2. és 3. helyezett játékot és aztán a végén meglátjuk mi sül ki a dologból!

Minden jót!
Vissza az elejére Go down
https://elenhaar.hungarianforum.com
Regnen
Közlegény
Közlegény



Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Feb. 17.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyPént. 17 Feb. 2012 - 15:59

Sziasztok!
Örülök, hogy ezután a kisebb szünet után végre újból foglalkozunk a témával!
Persze jó lenne, ha egyszer fizikailag is körbe tudnánk ülni.
Szeretném, ha a fórumos játék nem venné át az asztali játék helyét.
A cél az én fejemben még mindig az, hogy egy személyes találkozót leszervezzünk.
Ez nem egyszerű dolog be kell látni, de ha két havonta egyszer lenne mindenkinek 1-2napja erre, már megoldható lenne. Próbáljuk meg összehozni, ok!?
Amikor pedig nem jön össze a személyes játék foglalkozhatunk a fórummal.
Én úgy tudom elképzelni, hogy a fórumon és a személyes üléseken különböző játékot vinnénk (pl. Fórum: Warhammer, Személyes: Mágus).
A személyes összejövetelekre előre kidolgozott karaktereket lehetne hozni, amiket e-mailben megbeszélnénk a KM-mel.
Így aztán mire összejönnénk csak a játékra lehetne koncentrálni.
A mi házunkban minden adott az összegyűlésre, csak szervezni kell!

Én benne vagyok a fórumos játékban és azt gondolom, hogy jól működhet Smile
A fórumon én Mágust nem játszanék ez az egy, amit kérek.


Nagyon várom, hogy szőjük tovább a szálakat!

Anita
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyPént. 17 Feb. 2012 - 19:44

Sziasztok!

Én azt is el tudom képzelni, hogy a fórumon viszünk karaktereket, és azoknak játszanánk tovább a sztoriját személyesen is, de ez persze csak elképzelés.

Akkor a prioritás lista részemről [a MAGUS-t akkor kivettem Smile]:
1) Warhammer fantasy
2) Elenhaar
3) Star Wars
4) Vampire

A többi is szóbajöhet, akár Warhammer 40K is. Ott a világot jól ismerem, de a szerepjátékot nem. Igazából mindegy, csak játszunk má' Smile. Szívesen mesélek is.

Mordel
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 9:32

Na üdvözlet mindenkinek!

Lefektetnék néhány alapelvet a forumos szerepjáték gördülékenysége végett, ha bárkinek bármi megjegyzése, vagy hozzászólása lenne ezzel kapcsolatban, nyugodtan megteheti... Laughing

Na szóval akkor az első a meseszövéssel kapcsolatos dolgok:

- itt alapvetően a km-re nézve lennének elvárások.

- Első és talán a legfontosabb dolog, hogy a KM a mesélés folyamán írja le/határozza meg a lehető legnagyobb pontossággal az adott környezetet, amelyben a játékosok játszanak. Itt tényleg fontos szempont az, hogy a minél kevesebb párbeszéd legyen a környezetet illetően, hogy ezzel is gördülékenyebbé váljék a történet. (a forumos rpg legnagyobb hátránya szerintem a lassúság, ezt kivédendő van szükség, bizonyos alapelvekre)

A következő dolog a játékosokra vonatkozik:

- Ha egy játékos elkészíti karakterét, annak nevével új profilt kell csinálnia és azzal kell belépnie a játékba, ha játszani kíván. Külön profilon belül, saját képet is feltehet, testreszabhatja úgymond a karakterét... sőt a lábjegyzetében egy linket is meg kell adnia ami a karakteréhez vezet (ez lehet itt a fórumon is). Meg fogom teremteni hozzá a megfelelő technikai feltételeket.
- Fontos még, hogy a játékos az adott életút topicban csak és kizárólag a karaktere szemszogéből és a történethez tartozó, ahhoz kapcsolható hozzászólásokat osszon meg. A többi megjegyzésre külön lesz egy párhuzamosan futó téma, ahol ilyen közbenső megbeszéléseket lehet majd folytatni. Ez a szabály az átláthatóságot és rendezettséget szolgálja.

Egyenlőre ennyi. Hozzászólásokat kérek! Smile
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 12:36

Sziasztok!

Nekem a fentiek megfelelnek.

Én a harccal kapcsolatos elképzeléseimet osztanám meg. Egy konkrét szituáción végigvezetném, hogy miket gondolok. Most a MAGUS szabályrendszerét fogom alkalmazni, tudom, nem azzal fogunk játszani, de azt ismerem a legjobban. Az értékeik most hasraütésszerűen születnek. Játékosok: Íjász, paplovag, varázsló, harcos.
Íjász KÉ:45, TÉ: 30, VÉ:90, CÉ: 60;
paplovag KÉ: 35, TÉ: 120, VÉ: 185, kegypont: 35, pszi-pont: 20;
varázsló KÉ: 30, TÉ: 25, VÉ: 88, CÉ: 25, 60 mana, 40 pszi-pont;
harcos Ké: 45, TÉ: 130, VÉ: 180;

A környezet: egy kocsma. A karakterek éppen a reggeli megbeszélést folytatják le, hogy hogyan is kellne elkapniuk egy szörnyet, aminek vérére a megbízójuk áhítozik. A paplovagnak nem-igen tetszik a megbízó, szerinte boszorkánymester, ezért igyekszik meggyőzni a többieket, hogy ne vállalják a megbízatást.

Elhelyezkedés: A terem nagyjából 20m * 10m alapterület. Ábra mellékelve. Igyekeztem minden tereptárgyat megszámozni, hogy egyértelmű legyen mire gondolok. A terem tisztán funkcionális, nem sok díszítéssel. A székek, asztalok egyszerű munkák, de tartósak.
A teremben az 1. asztalnál ülnek hőseink. A varázsló a 1. széken, az 5. széken az íjász, a 2-es széken a harcos, a 3-as széken a paplovag. A fegyverek és vértek mindenkinél ott vannak, mert a csapat éppen indulni készül.

A teremben a karaktereken kívül csak a bárpultnál lévő 3-as és 5-ös asztalnál ülnek vendégek. Mindketten egyszerű részegeknek látszanak, akik éppen a reggeli adagot veszik magukhoz kedvenc mérgükből. Láthatóan törzsvendégek, mivel a bárpult mögötti kocsmáros éppen valami kifizetetlen számlákról kárál a két arcnak, akik inkább az italukat kortyolásszák, és nem nagyon figyelnek oda a kocsmárosra. Tegnap este voltak felszolgálók és kidobók is, de azok most nincsenek.

Megbeszélés Kocsma
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 12:46

Sziasztok!

Íme az én prioritási listám:

1. Warhammer
2. Elenhaar ( Mindenképpen csinálni kéne valamikor, legalább teszt szinten)
3. Dnd (valamelyik verzió)
4. Vampire (középkori csak)
5. Fallout

De igazából mindegy majdnem mindegy mivel játszunk, nekem a játék a lényeg. Viszont sajnos jövőhét vasárnap előre láthatólag megint nem fogok ráérni:(. Szombaton viszont egész nap jó nekem, meg pénteken is úgy néz ki.
Ha lehet feltölteni karaktereket, majd szóljatok.Smile

Ja, engem érdekelne a Kult rendszere. Küldesz linket?

Üdv!
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 12:51

Tettszik a leírás, és az ábra!Smile
Egyszerű, és világos. Sok időbe telik megcsinálni?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 13:46

Az ablakokat lefelejtettem, de most már mindegy. Innentől a @ után jön, hogy kinek a fórumüzenetét láthatjuk.

@KM: Miközben a lovag győzködi a többieket, hogy ezt a küldetést nem kellene elvállalniuk...Belép a kocsmába csapat régi "barátja" Nilden gróf néhány emberével. A grófot már korábban leírtam, fegyvere egy hosszúkard. Négy embere van vele. Bőrvértet, acélsisakot, és kis pajzsot viselnek, valamint szintén hosszúkardokat. Az egyik harcos sisakján van egy tollforgó is.
Az elhelyezkedésből következően Ti veszitek észre hamarabb a grófot, pontosabban az íjász. De nincs időtök kihasználni ezt az előnyt, mert a tollforgós azonnal körülnéz, és meglát titeket, megböki a grófot, majd felétek int. A gróf szája undorító mosolyra húzódik, és parancsot ad az embereinek. Mindez körülbelül egy kör alatt lejátszódik. Hogy a grf milyen parancsot ad az embereinek azt nem árulom el, mert ezt még senki nem tudhatja. Kérek mindenkitől 2 db k10-et.

@íjász: k10(6, 4) Amikor meglátom Nilden grófot azonnal szólok a többieknek, aztán az íjam után tapogatózom.
@varázsló k10(2, Cool Gondolom, ha az íjász látja, akkor én is, bár lehet a lovag kitakarja. Mindegy, amikor rájövök ki ez, akkor megy az elemi erő aura a gyűrűből: 1 szegmens, 5 E
@lovag k10(4, 5) Mivel szerintem én háttal vagyok, ezért nem látom őket.
@harcos k10(2, 3) A fene, háttal a bejáratnak, na többet ilyen nem lesz... Smile

@KM: Oké, az íjász szól mindenkinek, tehát a lovag és a harcos is megfordulnak a székeikkel. Szólok, hogy mindenki ülve van még! Nilden gróf int az emberinek, mire azok előveszik a fegyvereiket és úgy helyezkednek, hogy ők négyen a 2. oszlop és az ajtó között legyenek, mögöttük pedig a jó gróf. A gróf is előveszi a fegyverét. A szándékaik egyértelműek.
A kocsmáros már a bárpult mögött hasalhat valahol, a két részeg meg elnyitott szájjal bámulja a látványosságot, amiért biztos jónéhány körre meghívják majd őket a cimborák, ha ezt elmesélik.
Mindenkitől kérek 12 db dobást mindhárom kockával.

PM megy a varászlónak a KM-től: Te észreveszed, hogy a gróf emberei mögött belép még valaki, aki igyekszik összehúzni magát, hogy nehogy valaki felfigyeljen rá a nagy kavarodásban, sajnos az arcát nem látod világosan, mert a csuklya elfedi,a mit visel. Hozzátenném odakint esik az eső, szóval nem meglepő, hogy csuklyát visel. Ezeket persze nem írhatod meg a nyilvános hsz-ben!

@varázsló Ugye elemi erő aura már megvan, aztán hátralököm magam székestől, hogy a falig csússzak a székkel. Majd a "jó" grófra támadok: akaraterőátvitel: 1 szeg 20E tehát 30 mana 3 kör. Megparancsoltatom vele, hogy az emberei tegyék le a fegyvert. Ha nem sikerülne valami miatt, akkor igyekszem távol maradni a közelharctól, és tűznyilakkal támadok 5E stb.
k10(9, 4, 6, 9, 2, 4, 7, 3, 0, 1, 5 , 1), k100(12, 34, 56, 43, 67, 92, 34, 67, 21, 63, 65, 93), k6(1,3, 5, 2, 3, 1, 5, 6, 1, 2, 3, 2)

PM a KM-nek a varászlótól: nem foglalkozom egyelőre a az idegennel, de azért szemmel tartom.

@lovag: Nem úgy van az! Én mikor megfordulok és látom ki az fel is állok. Amikor a csicskák előveszik a fegyvert, akkor a jobb szélső kezéből pszi-vel kiütöm a fegyvert (Tudat fa, 10 pszi-pont, 1 szeg). Azután...hm...most hit hataémát nem, mert ezek nem a hitem ellen törnek...lovagkard aztán csihi-puhi. K100(...), k10(...), k6(...)

@ íjász: Felkapom az íjamat és már lövöm is őket. Először a mocsadék grófot, aztán a többieket. K100(...), k10(...), k6(...)

@ harcos: egyelőre védekező harc, mert nem tudom elfogni akarnak-e, vagy megölni, aztán egy kör múlva, mikor felmértem, hogy mit akarnak, kijövök védekező harcból és támadok, leginkább leütésre. K100(...), k10(...), k6(...)

@KM: Először is a varázslónak sajnos már az első pillanatban csődöt mond a terve, merthogy dobtam egy szerencse próbát, és azt elbukta, tehát a talaj nem nagyon kedvez a manővernek, ehhez jött egy ügyesség próba, mihez kapott +2-t, mert ez akkor se nehéz feladat, dehát a k10-es csoportból az az első 9-es...Szóval bukta, és egyben a székkel együtt is hátrabukta Smile. Tehát a hatalmas varázsló székestől hanyattvágódik a harc első másodpercében. A lovagnak sikerül kicsapnia az egyik harcos kezéből a kardot, egy másik pedig rátámad, mit ad valamelyik isten...pont a sisakforgós. Majd nemsokára elválik, hogy melyik isten is volt...A harcolók eléggé nehezítik a dolgod, az első két lövés nem talál, értékeik: xx vs a gróf VÉ-je. Harcos: a védekező harc során felméred, hogy ők sem vért akarnak ontani.
2.kör
------
A varázsló feláll, arca vörös a haragtól, újra megpróbálja uralma alá hajtani a grófot, de a támadás lecsikordul...valamiről. Nincs most idő felmérni vajon mi lehet az, mert addig a többieket lemészárolhatják! Arcodon összpontosítás, kezeid között az ŐsTűz vörös-sárgás fényei villanak meg. Majd egy tűznyíl vágódik ki, és eltalálja a harcos egyik célpontját. A célpontválasztás a következők szerint történt k6-on 1-3-ig a lovag egyik célpontj, 4-6: a harcosé. A Te első értéked x volt. Sebzés 5+, tehát 5k6 = 30 a harcos nem örült.

Lovag csapásváltás Ké-d: xx volt, az övé: yy volt, tehát Te támadhattál, TÉ-d: xx volt, egy elegáns támadás, majdnem talált. Visszatámad, ő egy kicsit gyorsabb azért páncél nélkül, de nem ügyesebb: Té-je: yy, a Te VÉ-d: xx, a támadása nem talált. Cseleztek egy kicsit egymás körül, majd a második támadások jönnek:...

íjász: miután a grófot nem sikerült lelőni inkább a testőrökre váltasz, célpont kiválasztás, mint a varászlónál. Lövéseid:...Sebzésük:...

Harcos. Ké:..., támadsz egy megtévesztőt a fegyvereddel, majd ténylegesen odavágsz TÉ..., Ellenfeled nem volt elég szemfüles, eltaláltad sebzés:..., vissza akar vágni, de korábban kellen felkelnie TÉ-je: yy, játszi könnyedséggel véded, ekkor csap le a tűznyíl mögüled. Egy pillanatra meg is döbbensz. Ellenfeled meggyullad, üvöltve dobaj el a fegyverét, és veti magát a földre. De még mindig ott van a második ellenfeled. KÉ-je:yy, ajjaj kihasználta, a tűznyíl miatti megdöbbenésed és előbb tud támadni. TÉ-je: yyy, talál is. Lesz majd egy-két szvad a meglepetésszerű tűzet eregető varázslóhoz...


Na jó, sokat írtam, elfáradtam, szerintem ebből látható, mire gondolok. Ez elmegy még egy körig a KM részéről, és utána hagyja megint a játékosokat dönteni, hogy mit akarnak...

Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 18 Feb. 2012 - 13:57

Az első hsz egy-másfél óra volt. A második kicsit kevesebb, mint két óra. De az azért szerintem világos, hogy mindkét hozzászólásom több valódi hsz-t is magában foglal, szóval azért ez várhatóan kevesebb lesz. Bár ki tudja a KM-nek a harcot le is kell szimulálnia. Mert én most csak kitaláltam a dolgokat. Bár számokat nem is nagyon írtam Smile.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 20 Feb. 2012 - 21:35

Na!

Bocsássatok meg, hogy nem írtam eddig. No megnéztem ezt a hozzászólást Gábor... valami ilyesmire gondoltam én is. Persze, ha majd élesben megy a dolog, akkor jobban ki fog forrni ez az egész.

Én még nem írtam meg a listámat, tehát pótlom:

1. Vampire dark ages
2. Elehaar
3. Fallout
4. Kult
5. Warhammer

Na, majd, ha Anita is megküldi a listáját akkor összesítünk egyet. Jó lenne már nemsoká elkezdeni a dolgot, mert nekem is nagyon hiányzik a játék.

A harci szituációk tehát tisztázva vannak. Ajánlok majd egy kockadobó programot, amivel sok értéket is lehet dobatni és ezt egyszerűen kimásolja az ember, majd beilleszti.

Ha kiválasztjuk egyszer, hogy melyik játékkal játszunk, ki fog mesélni és milyen környezetben stb... akkor részletesen leírom a karakteralkotás menetét és az egyéb részleteket is.

Ha eszembe jut még valami akkor írok...


Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 25 Feb. 2012 - 11:02

Olvasgatom itten a Dark Ages és a Hunters szabálykönyveket, és ez felidézett bennem egy régi emléket, még abból az időből, amikor live-oztam. Néha problémát jelent egy-egy életút vagy ülések során, hogy a mesélőnek mindenképpen együtt kell tartania a csapatot, hiszen csak így kerülhető el, hogy amíg valakinek mesél, addig mások unatkozzanak.
Fórumos esetben azonban könnyen előfordulhat, hogy a három játékos tulajdonképpen egészen sokáig (extrém esetben, akár az egész kalandon keresztül) nem is lesznek társak, hanem csupán ugyanannak a történetnek a különböző helyszíneken lévő megjelenéseit játsszák.
Ez arról jutott eszembe, hogy egyszer játszottam egy történetben huntert, ahol a mesélő alapvetően vámpíroknak mesélt. De a történet több szálon futott és több helyszínen, így előfordulhatott, hogy a többi játékossal csak bizonyos időközönként találkoztunk, néha tényleg csak véletlenül. És az is előfordult, hogy egyáltalán nem voltunk barátai egymásnak, és csak a körülmények kényszerítettek ki egy szövetséget. Néha még az sem, hanem egymásnak estünk, utólag a mesélő elismerte, hogy szándéka ellenére cselekedtünk így Smile.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy úgy is játszhatunk egy fórumon, hogy nem feltétlenül kell arra törekednünk, hogy a karaktereink passzoljanak egymáshoz. Sőt, szerintem külön erős ösztönzés a játékosoknak, hogy tényleg meggyőzzenek szövetségeseket arról, hogy segítsenek nekik, hiszen nem feltétlenül van mögöttük egy szokásos stabil csapat, akik meghalni is hajlandóak lennének egymásért.

Tulajdonképpen most mire is várunk? Anita sorrendjére?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyVas. 26 Feb. 2012 - 8:02

Fenrir írta:

Ja, engem érdekelne a Kult rendszere. Küldesz linket?
Üdv!

Hello!

Nem tudom, hogy ami ezen az oldalon fent van az hivatalos-e, de szerintem igen: http://ezusthajnal.uw.hu/main/irasok.html

Mordel
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyVas. 26 Feb. 2012 - 10:49

Na sziasztok!

Megnéztem tényleg ez a Kult alapkönyv. Szerintem maga a játék is jó, tetszik a hangulata.
Igazából arra várunk, hogy Anita küldjön egy rangsort, bár mondta, hogy neki tényleg mindegy csak MAGUS ne legyen forumosan.

Hát akkor megcsinálom az összegzést. 1. helyezett 5pont, 2. helyezett 4pont stb... módszerrel fogok számolni (remélem ez megfelel)

Elenhaar rpg ... 12
Warhammer Fantasy ... 11
Vampire - Dark Ages ... 9

Fallout ... 4
Star Wars ... 3
Dnd ... 3
Kult ... 2

Na tehát akkor szerintem ez a 3 variáció van vagy Elenhaar, vagy WH-fantasy vagy pedig vampire-dark ages. (az eredmény függhet a számítási módszertől is így ezt a hármat jelöltem meg mert azért ezek elég kiugróak voltak. Meg hát ez a három szerepelt mindhármunk listájában)

Úgy emlékszem Feri azt mondta, hogy vampire-t csak végső esetben akar játszani (bár én nagyon szívesen kipróbálnám, érdekes lehet a dark ages is. Smile ).

Szóval akkor döntsük el, hogy melyik legyen és akkor megcsinálom a karakteralkotáshoz szükséges forumot és a sablont, ami alapján meg lehet csinálni.


Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyVas. 26 Feb. 2012 - 12:03

Ja Gábor, a vampire dark ages könyvet (ha lehet magyarul, de ha az nincs akkor angolul is jó) elküldhetnéd, vagy neked az könyvbe van meg?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyVas. 26 Feb. 2012 - 14:16

Szabálykönyv elküldve.

Én egyébként legszívesebben most ezt mesélnék, mivel beleástam magam Smile. Viszont a a WH is jó. Elenhaar-t meghagynám inkább Dávidnak. Nem akarom, hogy sokféle elképzelés szembemenjen egymással.

Mi legyen? Legyen egy kis WH aztán Dark Ages? Vagy fordítva?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyVas. 26 Feb. 2012 - 15:29

Köszönöm szépen... Egyébként honnan szerezted ezt? Mert én sehol sem találtam Smile .

Én egyetértek veled (szerintem a vampire-vel kéne kezdeni Razz ) bár az Elenhaar még nem biztos hogy játszható állapotban van, még dolgozni kell rajta...
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 27 Feb. 2012 - 12:32

Nem tudom már. Van egy kis vampire gyűjteményem. Hunter összefoglaló, mage, wraith, baali. Ilyesmi. Egyedül a vérfarkasos-t nem tudtam fellelni magyarul.

Feri: akkor nem lenne gond, ha dark age-el kezdenénk? Utána lenne egy WH. Aztán meg ki tudja...

Akkor kérnék karakterötleteket, klánokat. Magyarország és környékén: a Ventrue, Tzimische, Tremere klánok a legjellemzőbbek. Egyébként jöhet bármi, nagyon extrém esetben mage és hunter is, ha valaki nagyon szeretne olyat játszani.

A héten már szeretném elindítani, ha sokat húzzátok, én adok karaktereket Wink
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 27 Feb. 2012 - 14:53

Szia!

Én örülnék neki, ha Dark ages-t játszanánk, szerintem ez a játék a legalkalmasabb a narrativista forum szerű megoldásokhoz. Mivel talán ezzel lehet a legjobban haladni és ugye kevesebb a képesség-képzettség kombináció, mint egy játékista, vagy szimulácionista (rendes asztali körülmények között is több órás harci helyzetek, lehetőségek...) szerepjáték.

A többit is elküldhetnéd... Razz

Én nem ismerem olyan nagyon a world of darkness világát, de úgy tudom, hogy a hunter az nem nagyon fél össze semelyik természetfelettivel... vampire meg max mage-vel kéne játszani bár az utóbbit semennyire sem ismerem.

Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 27 Feb. 2012 - 15:46

Az attól függ. Többféle hunter van (3 féle), de alapból valóban nem fér össze egy vámpírral. Viszont, ahogy írtam korábban fórumos formában nem muszáj mindenkinek mindig egy helyen lenni. És mivel modult fogunk játszani és nem életutat, ezért sokkal több dolog belefér. Persze a játékossal is meg kéne beszélni, hogy azért nyilván nem kéne az első adandó alkalommal kinyírni a partyt, csak mert lehet. Szóval a játékos részéről is egyfajta kicsit eltérő gondolkodás kellene az átlagos sztereotípiától, de attól még megoldható.

A küldéssel kapcsolatban: e-mail-en semmiképpen, nagyok a feltöltésemhez képest. Valami shared-site-ra majd lehet felrakom.
Vissza az elejére Go down
Regnen
Közlegény
Közlegény



Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Feb. 17.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 27 Feb. 2012 - 18:03

Sziasztok!
Ne haragudjatok, csak sokat dolgoztam mostanában nem volt időm válaszolni, de azért én is átgondoltam a lehetőségeket.
A dark ages nekem most az első helyezett. A világát nagyjából ismerem már.
Van elképzelésem az egész színezetéről, hangulatáról és nekem lenne kedvem hozzá.
Bár sosem játszottam még vele, regényeket és könyveket viszont bújtam régebben a világáról.
Az alapkönyv átolvasása fog nálam most következni, megpróbálok igyekezni. Ha esetleg nem sikerül időben végeznem és még karaktert is csinálni, akkor nekem az első karim tényleg lehet olyan amit a KM választ. Nem gond azt sem kijátszani egy jó party kedvéért.
Szóval áttanulmányozom a könyvet amit Dávidnak küldött Gábor és próbálok igyekezni.
Nekem tehát összegezve Dark ages, ami bejönne és szívesen kipróbálnám fórumon.

Wink Üdv
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 3 Márc. 2012 - 9:25

Sziasztok!

Akkor elkezdem, ahogy ígértem. Egyelőre, mivel a karakterek még nincsenek teljesen készen, ezért az előtörténetekhez szeretnék egy kis segítséget adni azzal, hogy felvázolom a vértestvérek politikáját és erőviszonyait, legalábbis a pletykákat és a nyilvános dolgokat Smile. A Magyar Korona országaiban négy hercegség található. Az országhatárokat természetesen nem mindig követik, de én most csak a birtokok magyar részével foglalkozom.
Közöttük politikai súlyban a következő a sorrend:
Első és legnagyobb az északi területeket birtokló Osztrogonác Benedykt birtoka. A ventrue herceg a Duna és a Tisza vonala fölötti területen uralkodik, a Duna-Tisza közén pedig Budáig nyúlik a területe. Székhelye: Trencsén.
A következő terület a magyar Alföld. A birtok Osztrogonác herceg gyermekéé Csák Adorjáné. Ez lesz majd a karakterek területe is. Később majd többet is írok róla. A központja ismeretlen okból az ekkoriban elég jelentéktelen Szeged.
A harmadik, az Alföldtől keletre lévő erdélyi területek. Uruk a tzimisce Anna. Családneve nem ismert. Viszonylag új, mindössze 150 éves birtoka van, amit harcban hódított el elődjétől. Azt pletykálják, hogy a hazája jóval délebbre a Havasalföldön vagy még azon is túl terült el, és hogy meg nem nevezett okból kellett távoznia.
A negyedik, a szintén ventrue Kőszegi János birtoka. A negyedik helyre azért csúszott vissza, mert az a pletyka kering róla, hogy a tremere-ek annyira "megkötözték" politikailag, hogy nem nagyon moccanhat nélkülük. Ezt megerősíteni látszik, hogy udvarában tremere boszorkánymester a tanácsadó, és egy kápolna is működik.

Ami fontos: ebben a korban még nincs elízium. Amelyik birtokon van ilyesmi terület az csak a herceg jóvoltából lehetséges, és külön írni fogok róla. Íme az első: Buda városában tíltva van az összecsapás a vértestvérek között. Ez az a hely, ahol a négy hercegség képviselői találkoznak. Sőt eddig az elmúlt 300 év során kétszer a négy herceg személyesen is találkozott itt.

Folyt . köv.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 3 Márc. 2012 - 11:07

A játék 1239-ben fog kezdődni. Ez még az előző részhez tartozott volna Smile.

Jelentősebb vértestvér csoportosulások:
- Esztergom, a királyi székváros, már az egyház megalakulása óta a lasombrák hatáskörébe tartozik. Az esztergomi érsekség hivatalosan Osztrogonác herceg fennhatósága alatt áll, a helyi ügyintézésbe azonban szokatlanul ritkán szól bele. A pletykák szerint Esztergom alatt valahol egy római kori vámpír tanyázik, de hogy ébren van-e, és hogy egyáltalán ismert személy-e azt senki sem tudja. Esztergom vértestvér érseke: Asztrik Anasztáz. Ezentúl, ha esztergomi érseket említek, akkor rá gondolok, nem pedig a halandó megfelelőjére, aki egyébként a pletykák szerint maga is ghoul. A közelmúltban erősítés érkezett Olaszországból, ennek következtében az izmelita közösségtől az egyház sikeresen átvette a sókereskedelem hasznát. Ennek biztosítására az erősítés egy része nem távozott, és ennek nem mindenki örül, lehet, hogy maga az érsek sem.
- A templomos lovagrend szintén képvisel némi erőt, legfőképpen brujah lovagok tartoznak soraik közé. Birtokaik legfőképpen Kőszegi János herceg területén vannak. A termere kápolna alakulása óta azonban nem ismerik el János herceg fennhatóságát. Hogy a herceg ezt eltűri az szintén sokat gyengít a pozícióján.
- Adorján herceg birtokán van egy nagyobb, viszonylag független gangrel populáció. Bár az ottani helyzet elég speciális. Sokan azt suttogják, hogy valójában a gangrelek biztosítják ennek az egyébként gyenge hercegnek a hatalmát. Annyi bizonyos, hogy gangrelek tőlük szokatlan módon és számban képviseltetik magukat Szeged városában, a herceg székhelyén.
- Ahogy említettem Buda semleges terület, hivatalosan nem tartozik egyetlen hercegséghez sem, még sincs saját vértestvér közösség nélkül. A területen egy toreador udvar van. Lady Alviariel azonban álmában sem nevezné magát Buda hercegének vagy királynőjének. Szerepe nem kicsi abban, hogy a magyar hercegségek mindeddig nem tettek komoly lépéseket a hercegek háborújában egymás ellen. Inkább egyéb szomszédaikkal hadakoznak. És néhányak szerint ez az oka annak hogy a magyar ventrue-k állhatatosan kívül maradnak Hardestadt nagyúr befolyásán.

Nemsokára az aktuális konfliktusok következnek.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptySzomb. 3 Márc. 2012 - 11:36

Jelenleg három nagyobb konfliktus zajlik a területen:
- Javában tart a hercegek háborúja. Ahogy korábban említettem Lady Alviariel igyekszik elsimítani a konfliktusokat, de ez egyre nehezebbé válik, ahogy Osztrogonác herceg hatalma és némelyek szerint területéhsége növekszik. János herceg hatalma látszólag gyengül ez pedig mindig felkelti az éhesek figyelmét. Azt suttogják, hogy Adorján herceg is szeretne kicsit jobban függetlenedni atyjától. Anna királynő figyelmének középpontjában a tremerek állnak (2-es számú konfliktus), ebből következően szintén János herceget figyeli, ehhez azonban "embereinek" át kell kelnie Adorján herceg birtokán, aki egyre kevésbé nézi jó szemmel ezt a forgalmat.
- A tremere <-> tzimisce konfliktus. A magukat jól értesültnek tartók azt suttogják, hogy a tremere-k errefelé szeretnék berendezni székhelyüket, lehet éppen János herceg birtokán. Annának, ha sikerülne ilyen kulcsfontosságú helyen rajtaütnie a tremerek-en az sokat lendítene a politikai súlyán a vajdák között. Osztrogonác Benedykt és Csák Adorján ventrue hercegek mindkét felet megvetik. Nem igazán szeretik a tremere-ket, de a tzimisce-eket sem.
- A söpredék-vándor vámpírok azt mondják, hogy napkeleten nagy mennyiségű vámpír egyszerűen megőrült, talán a sokkal több napfény hatására, mivel olyan rövid az éjszaka arrafelé. Magukkal vonzzák a nomád mongolokat és mindenkit elpusztítanak, aki az útjukba áll.

Többen ismeretlen vámpírokat véltek látni az éjszakában.

A feszültség növekszik. Néhány eltűnés is történt. Senki nem tudja, hogy az illetők szimplán elmenekültek, vagy valami elragadta őket az éjszakában...
Vissza az elejére Go down
Regnen
Közlegény
Közlegény



Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Feb. 17.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 5 Márc. 2012 - 14:48

Izgalmasnak ígérkezik Smile,
szóval ha jól értelmeztem és nagy vonalakban szeretném összegezni a konfliktusok alakulását, akkor elmondható, hogy:
-Nyugaton gyengül Kőszegi hatalma és a tremerek ezt egyre nyíltabban ki is játszák (kápolna)
- Keleten tzimisce Anna próbál a teremek kárára több befolyáshoz jutni
- Osztrogonác megrészegül a hatalmától és még többre vágyik (miközben Esztergom csúszik ki fennhatósága alól)
- Csák Adorján apjától (Osztrogonáctól) próbál függetlenedni

A gangrel csapatok egyelőre ismeretlen okból Szeged környékén szerveződtek (miért? Adorján segítésére, Független törekvés? stb...)
Lady Arvielier egyre nehezebben tartja fenn a béke látszatát.

Kérlek írd meg ha valamit félre értelmeztem.
A napokban küldöm a karakterem is.

Akkor majd indítunk egy új fórumot és a karakterek nevével csak a storyba illő hozzászólásokat lehet majd ott megbeszélni, ugye?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés EmptyHétf. 5 Márc. 2012 - 21:01

Szia!

Örülök, hogy tetszik. Sokat agyaltam, hogy mi hogy legyen. Más dolgok is megvannak már, főleg arról a részről, ahol a játék kezdődik, de nem akarom addig ide írni, amíg meg nincsenek a karakterek.

Nagyjából jól érted. Egy-két dolgot pontosítnék:
1) Esztergom soha nem volt erősen Osztrogonác herceg birtoka, a lasombrák mindig erősen a kezükben tartották. De valóban ez most még jobban igaz.
2) Kőszegi herceg hatalmának gyengülését nem egyszerűen kihasználják a tremere-ek, hanem nagy részben miattuk következik be. A herceget vagy kényszerítik valahogy (zsarolás, vérkötés, stb.) vagy olyasmit ajánlanak neki, ami megéri a hitelének ideiglenes romlását. Már ha ideiglenes lesz. De az is lehet, hogy a herceg csak szeretné, hogy ezt higyjék róla. És csak ki akarja ugratni a hűtlen nyulakat a bokorból. Vagy lehet ez a kérdés nem is foglalkoztatja, és éppen más dologra figyel. Emlékeztetőül: a herceg háborúja nem zajlik magyar földön, de azon kívül igen. Kőszegi hercegnek vannak más szomszédai is. Ja és persze, hogy még jobb legyen, ha jobban belegondolok az is lehet, hogy igazad van, és a tremerek csak kihasználtak valamilyen helyzetet, hogy egy-két engedményre rávegyék a herceget.
3) A gangrelek "egyértelműen" Csák Adorján herceg mellett állnak. Az ostrozó pl. Szegeden a gangrel-ek rangidőse (asszem az elsőszülött kifejezés még nem létezik. A lényeg, hogy akit mindenki a legerősebbnek tartanak a gangrelek között. Bár a középkorban ez az egyik legkevésbé hierarchikus klán. Ez azt jelenti, hogy mégsem lehet csak így kijelenteni, hogy a gangrelek a herceg mellett állnak Very Happy. Most jól megkavartam? A lényeg, hogy az ostorozó egy tiszteletbeli gangrel, a többiek ezt tiszteletben tartják. Ennyi.)


A külön fórum: szerintem igen. Dávidon múlik. Én ide is tudok írkálni, meg itt is tudom, hogy ki kinek a karaktere.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Megbeszélés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Megbeszélés   Megbeszélés Empty

Vissza az elejére Go down
 
Megbeszélés
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Elenhaar rpg :: Online Szerepjáték :: Kezdetek-
Ugrás: