Elenhaar rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Elenhaar asztali szerepjátékkal kapcsolatos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyHétf. 29 Márc. 2010 - 13:44

Ebbe a topicba várom a talentrendszerrel kapcsolatos hozzászólásokat. Nem sokára kifejtem mit is értek pontosan alatta, csak egy kis átgondolást igényel a részemről.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 12:40

Adottság definíciója: Adottságoknak nevezzük azokatat a tulajdonságokat amelyeket nem (feltétlenül) sorolhatunk a képzettségek közé és nem egyezik meg egy főértékkel, vagy származtatott értékkel sem. Ezek az adottságok, amolyan finam hangolásra valók. Árnyalják, színesítik a karaktert. Vannak amelyeket csak karaktergeneráláskor lehet felvenni (tehát születéssel vagy neveltetéssel szerezhetők), vannak amelyeket csak későbbi behatások során szerezhet meg a karakter (tehát a játék során szerezhetők a követelmények teljesítésével) és vannak amelyek az is-is kategóriába tartoznak.

Itt álljon most pár példa talent/adottság:

Éjszakai látás – fokozatok, és meghatározni, hogy milyen népek, fajok vehetik, illetve kötelező felvenniük. Vagy ha kötelező akkor eleve beleszámítjuk a faj költségébe?

Orientáció – hamar megtalálod az irányt, +10% a keresés képzettséghez, de csak tájékozódás esetén.

Public speaking (szónok?) – 10szer annyi emberre tudod használni a bájolás, meggyőzés képzettséget, vagy ezekre a képzettségekre +okat kap

Gyors fegyverrántás – Mozg. Főértékhez köthető, és kell hozzá min. fegyverhasználat

Gyors újratöltés – Mozg. Főértékhez köthető

Erős jellem – nehezebben változik a jelleme

Ellenállás a betegségeknek -

Ellenállás a mérgeknek –

Ellenállás az asztrál mágiának – Ennek sok fajtája lehetséges, külön fejezetben szükséges kifejteni.

Ellenállás a mentál mágiának - Ennek sok fajtája lehetséges, külön fejezetben szükséges kifejteni.

Vadonjáró – +ok a vadonban, erdőjárás képzettség követelménye… ???

Schemer (cselszövő) – intrikus bájolás próbákra + és a bájolás ellenállásra is ???

Rendszeres utazó - +10% általános kultúra próbákra ???

Mesterlövész – skálázás, jobban céloz mint más, később vehető fel. harci adottság

Hatodik érzék - több fokú a kezdetekkor is felvehető.

Bátor szívű – végülis félelem ellenállás, fokozatokkal

Az utca harcosa – sok időt töltött az utca kegyetlen világában, bónuszokat kap ha nincs nála fegyver, kihasználja környezetét, végülis ilyen kocsmai verekedés
kiterjesztve

Az utca gyermeke – alvilág ism. +, csak előtörténetből vagy hosszú csövezésből

gyakorlott gyilkos – plusz sebzés, élettan, észlelés, mozg, ??? ha nem lesz rá képzettség

Ellenálló elme – jobban bírod az őrület pontos dolgokat ???

Fejszámoló - +okat kapsz alkudozásnál, gazd. Ism. meg rejtvény fejtésnél

Rémisztő – megfélemlítésre + ???

Csapdakereső - +al dobja a csapdák keresését, követelmény: csapdaállítás alacsony fokon, + érzékelés. észlelés próbákhoz adódik hozzá

Titkosajtó kereső - +al dobja a titkos ajtók keresését, követelmény: építészet alacsony fokon, + érzékelés. észlelés próbákhoz adódik hozzá.

Lóra született - + a lovaglás képzettségre, csak háttérként

Csatorna lakó - +10 lopózás

Harcosnak született – csak gyerekkortól + harci képzettségek

Éles látás –

Városlakó – városban lopózás, helyismeret… ???

Művész tehetség – meghatározza a művészet képzettség maximális szintjét. Asztráltól függ

Gumiember –

Hidegfejű – akareterő bónusz ???

Üzleti érzék –

Fürge lábú – növekszik a haladási seb.

Dühöngő - ??? harci láz inkább képzettségként

Éles érzék – adott érzékszervre, háttérként

Nyelvzseni – háttérként, könnyebben tanul nyelveket

Mimika – arcjáték, hazudozó tehetség pirat
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 13:48

Még egy pár:

Átütő mágia – + a varázslat erősségéhez ??? mágiarendszertől függ

Csendben varázslás – nem kell hangosan kiejteni a szavakat.

Közeli lövés, lövés futás közben - ???

Mozdulat nélküli varázslás

Varázslás harcban

Beilleszkedő – könnyen alkalmazkodik beilleszkedik mások kulturájába

Éber alvó – észlelés próba kevesebb minusszal ha alszik

Membrán – észlelheted ha birizgálják az agyadat mágiáva, próba alapú, több fokozatú

Provokátor –

Riposzt – ha nagyon sikeresen hárítasz akkor visszatámadhatsz egyből

Sprint – megnő rövidtávon a max sebességed

Suhanó árnyék – gyorsabban mozogsz lopózva, rejtőzve. Előfeltétel: rejtőzés, lopózás, MOZG

Mana visszanyerése - ???
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 17:32

Sziasztok! ÜDV PETI ÉS DÁVID!Smile

Én arra gondoltam, hogy jók a talentek, de azért szerintem ki kellene néhányat szelektálni közülük. Gondoljuk meg mi az amit bele lehet foglalni egy már meglévő képzettségbe. Szerintem az ilyeneket- mint pl. -fegyverrántás, gyors utántöltés, riposzt, lövés közelről/futás közben- a karakter az adott fegyverhasználat tanulása során elsajátítja. Például íjászat tanulása során az egyik első lecke, hogy hogyan lehet a leggyorsabban újratölteni.

Talentet használni szerintem csak induló különleges képességekre/tehetségekre kellene bevezetni. Vagy olyan képességekre, amik nem ültethetők be a képzettségek közé.

No majd még írok. Hátha frissebben valami újat és építőt sikerül!Smile
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 20:00

Ave neked is Smile

Igen mi is az általad vázolt elvek alapján szelektáltunk közüle, a kérdőjeleseket hasonló indokokból jelöltük meg.
A harci cseleket tényleg tényleg a fegyverhasználathoz kellene kötni, azonban szerintem úgy kéne csinálni, hogy leírni az adott trükknél, hogy milyen fegyverekkel alkalmazható az adott csel. Vagy be kéne vezetni ebbe a talentrendszerbe és egy külön kategóriában feltüntetni, hogy harci talentek (és végülis akkor ezen címszó alatt futna az összes harci csel és külön külön meg kell majd venni őket vagy egy alap csomagot meghatározni amit megkap viszont párat mindenképpen meg kéne vennie, mert szerintem attól, hogy például két országban hasonló fegyverket használnak az nem biztos hogy azt jelenti hogy ugyanúgy is forgatjék és ugyanazokat a cseleket is alkalmazzák. Továbbá így lehetne megjeleníteni a harcosok beállítottságát (lenne aki a védekezésből indított trükkökre, az aljasabb dolgokra specializálódna, lenne aki támadóbb durvább trükkökre)).
Remélem érthető voltam a kesze kusza fogalmazásommal. Surprised
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 22:23

[quote="spamagitor"]Ave neked is Smile
Érthető volt.Very Happy
És ha úgy lenne, hogy bizonyos képzettségfoktól lehet választani egy specializációt? Mondjuk 6/8. foktól. (Olvastam már ilyen rendszert valahol azt hiszem. Egész jó volt...) Ha meg szeretne egy új specializációt ugyanazzal a fegyverrel akkor hiába van magasabb képzettségfoka, újra el kell költenie még egyszer annyi kp-t mint az 5-6. fok vagy a 7-8. fok?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 22:29

Ez se rossz ötlet, bár még annyira így nem látom át teljesen Smile . Lehet ki kéne jobban fejtened.
Vissza az elejére Go down
A csendbiztos
Moderator
Moderator
A csendbiztos


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 22:33

Az hülyeség lenne, ha úgy lenne, hogy az adott képzettségfoknál megtanulható az adott kunszt, tehát talent, de képzettséghez és esetleg főértékhez van kötve? Az újra elköltés maximum akkor kell ha eltérő fegyvercsoportba tartozó fegyverről van szó.

HArci stílusok legyenek? Ha igen akkor hogy nézzen ki?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyKedd 30 Márc. 2010 - 22:55

Én alapvetően úgy gondoltam, ahogy kb. Peti vázolta fel.

Tehát! Lenne egy nagy trükk lista (ebben sok trükkel és azok természetesen külön szintekkel rendelkeznek pl. lefegyverzés I., lefegyverzés II., lefegyverzés III...) és ezeknél mindnél leírni a Főérték és a fegyverhasználat képzettség min. fokát, tehát a követelményét(mivel a fegyverhasználat előfeltétele a harctéri gyakorlat ezért ezért közvetve azt is meghatározza). Meghatároznánk neki egy adott kp értéket. Így nyilván csak a harcostól függ, hogy melyiket milyen fokra fejleszti, illetve, hogy az adott iskola, rend mit oktat. Persze a fegyver tipusa is befolyásolná azt hogy mit vehetne fel.
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyVas. 4 Ápr. 2010 - 1:01

A csendbiztos írta:
Az hülyeség lenne, ha úgy lenne, hogy az adott képzettségfoknál megtanulható az adott kunszt, tehát talent, de képzettséghez és esetleg főértékhez van kötve? Az újra elköltés maximum akkor kell ha eltérő fegyvercsoportba tartozó fegyverről van szó.

HArci stílusok legyenek? Ha igen akkor hogy nézzen ki?

Én már eleve a képzettség fokokat kötném főértékhez, aztán ha lesznek talentek, azt meg így szerintem elég képzettséghez/képzettségekhez kötni.

Ez az újra elköltés csak egy ötlet volt, nem kötöm az ebet a karóhoz:D. De abba azért gondoljunk bele hogy egy handzsár biztosan más trükkökre alkalmas/alkalmasabb mint mondjuk egy tőrkard. (Legalább is gondolom én.) Holott ugyan az a fegyvercsoport elvileg.

Én szeretnék harci stílusokat. Leginkább "hatósugár" szerint felosztva. Pl.: pusztakezes, tőrvívó, Kardvívó ( vagy tágabb az egykezes fegyverek), kétkezes fegyverek, szálfegyverek. Ezekre még tán egy-egy stílus is ráhúzható, csak ez az "egykezes fegyverek" valahogy nem fasza... . Biztos más stílus harcolni egy karddal mint egy csatabárddal. De ha meg teljesen szétszednénk alkategóriákra, lehet sok lenne... Ötletek?? Very Happy
Vissza az elejére Go down
Fenrir
Közlegény
Közlegény
Fenrir


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Mar. 27.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyVas. 4 Ápr. 2010 - 1:24

[quote="spamagitor"]Én alapvetően úgy gondoltam, ahogy kb. Peti vázolta fel.

Tehát! Lenne egy nagy trükk lista (ebben sok trükkel és azok természetesen külön szintekkel rendelkeznek pl. lefegyverzés I., lefegyverzés II., lefegyverzés III...) és ezeknél mindnél leírni a Főérték és a fegyverhasználat képzettség min. fokát, tehát a követelményét(mivel a fegyverhasználat előfeltétele a harctéri gyakorlat ezért ezért közvetve azt is meghatározza). Meghatároznánk neki egy adott kp értéket. Így nyilván csak a harcostól függ, hogy melyiket milyen fokra fejleszti, illetve, hogy az adott iskola, rend mit oktat. Persze a fegyver tipusa is befolyásolná azt hogy mit vehetne fel.[/quote

Ezen már egyszer élőben is vitáztunk:D.
Én ezeket simán csak fegyverhasználathoz, / fegyverhasználat és egy harci tapasztalat szerű (akár harctéri gyakorlat..) képzettséghez kötném. Valamint a forgatott fegyverhez. ( Hogy melyik fegyver mire, és mennyire alkalmas). Fegyvertörés, lefegyverzés, földre vitel, leszorítás, letaglózás stb stb.. Itt akár lehetnek ugye az általad említett fokozatok is. Tehát hasonlít a te elképzelésedre, de ezeket nem talentekkel oldanám meg. Fegyverekhez kellene rendelni a trükklistát szerintem.

Talentre én olyasmiket képzelek el, mint mondjuk a halálos szúrás volt a bajvívónak a magus-ban (Csak tőrkarddal). Vagy mint a kaszabolás a dnd-ben( csak kétkezes fegyverrel. Meg azért realizálva:). Vagy a kobra tánc ( csak 2 fejvadászkarddal). Vagy tényleg Peti nem tudom meg van-e neked az a rúna amiben ilyen harci stílusok voltak leírva ( sunu, aszisz box, fiesta ramiero, varjú vecsernye)?? Nem nagyon emlékszem már rájuk de talán lehet hogy azok is ilyesmik.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptyVas. 4 Ápr. 2010 - 7:40

Jaja, nekem is a másik aleternatívám ez lett volna: tehát alapból megkapná a trükköket (amiket mind a két esetben külön fegyverhez kellene rendelni, szerintem ezt régebben is írtam) ingyen, de a különlegességeket (bajvívó - halálos szúrás, ...) ezeket lehetne talentből venni. Harci stílust is talentrendszerrel oldanám meg, bár én arra gondoltam, hogy az adott stílus mindenképpen befolyásolja hogy milyen trükköket tudsz végrehajtani és az értékeidhez adna hozzá (vagy esetleg elvenne) a fegyverkategóriák, pedig nem tudom, lehe elég lenne 3 mert azt is nehéz lesz modellezni. Meg nyilván addig amíg jó matek nem lesz rá (amire én most annyi esélyt látok, mint Jézus Krisztus 2. eljövetelére Surprised ) addig is haladni kell.

Szóval ez a harcrendszer teljesen szemlélet kérdése, mert nyilván láttunk példát az egyik, láttunk a másik rendszerre. Van hol nincs fegyverkategória van, hol van. Mindegyik működik és sztem élvezhető. Amúgy meg ez már lassan kezd átcsapni a harcrendszer topicba Smile . Szóval a lényeg, hogy el kell döntenünk melyik utat követjük. Eztán rálépünk arra és csináljuk és ezzel még haladunk is.
Vissza az elejére Go down
A csendbiztos
Moderator
Moderator
A csendbiztos


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Mar. 25.

Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) EmptySzer. 7 Ápr. 2010 - 10:26

A Rúna azt mondja, hogy a harci stílust egy képzettségcsomag adja (itt megvannak határozva hogy mik a minimum fokok és %-ok), a csavar az, hogy ha mindezek megvannak akkor a karakter kap egy előnyt és hátrányt ami ugyebár a stílusból következik. Igen ám, de ez csak akkor van ha egy adott mester oktatta ki, míg ha autodidakta módon csak összeszedi ezeket a képzettségeket, akkor csak hasonlít a küzdőstílusa az eredetire, de az előnyt nem kapja meg de a hátrányt igen.

Szerintem nem hülyeség ez a rendszer, és így talentnek is beilleszthető, viszont ez az előny-hátrány viszony még kidolgozásra vár szerintem
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)   Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam) Empty

Vissza az elejére Go down
 
Talentrendszer (adottság, tehetség, hajlam)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Elenhaar rpg :: Elenhaar :: Szabályrendszer :: Képzettségek-
Ugrás: